خریدار لوازم خانگی آنتیک و قدیمی

لوازم آنتیک و قدیمی جزو جذاب‌ترین و محبوب‌ترین کالاها هستند که کمتر افرادی پیدا می‌شود که علاقه‌ ای به آن‌ ها نداشته باشد. برخی از این اشیا قدمت چند صد ساله دارند ولی با وجود گذشت زمان اصالت و زیبایی خود را حفظ کرده‌ اند. این لوازم با وجود گذشت زمان نه‌ تنها ارزش خود را از دست نمی‌دهند بلکه سال به سال به ارزش مادی و حتی معنو آن‌ ها اضافه می‌شود. مجموعه سمساری کیان در این محتوا قصد دارد تا  به موضوع  خریدار لوازم خانگی آنتیک و قدیمی بپردازد و خریداران این نوع لوازم عتیقه را نیز موردبررسی قرار دهد.

لوازم آنتیک و قدیمی

لوازم آنتیک و قدیمی

 

 

 

لوازم آنتیک و قدیمی

اگر به خانه‌ های قدیمی در کوچه پس کوچه‌ های شهر توجه کرده باشید انبارها و یا زیرزمین‌های بزرگ و پر از اشیایی دارند. اگر در لابه‌لای این اشیا نیز بادقت نگاه کنید متوجه خواهید شد. که بسیاری از کالاها و لوازم خانگی آنتیک و قدیمی در گوشه و کنار انبار جاخوش کرده‌ اند بدون اینکه دردی از صاحب‌خانه دوا کنند. این لوازم خانگی آنتیک و قدیمی که گردوغبار ساله روی آن‌ها نشسته شده استف خاطرات دور و دراز زیادی یادآوری می‌کنند و یادآور دوره‌ های مختلفی از تاریخ این کشور هستند. ولی متاسفانه با همان حال در کنج انبارها خاک می‌خورند در حالی که باتوجه به ارزش زیادشان می‌توانستند به فروش برسند. بسیاری از سمساری‌ ها و آنتیک‌داران علاقه‌مند، حاضر هستند تا در قبال این لوازم مبلغ مناسب و خوبی پرداخت کنند.

و البته بسیاری از این اشیاء ارزش بسیار زیاد و بالایی دارند که اگر از پستوهای این‌گونه خانه‌ ها جمع شوند و در اختیار خریداران لوازم خانگی آنتیک قرار بگیرند سود دوجانبه‌ ای برای هر طرف خواهند داشت. یکی از خریداران تمام این لوازم مجموعه سمساری کیان است که با تمهیدات جالب و کارشناسانه اقدام به جمع‌آوری لوازم خانگی آنتیک و قدیمی می‌پردازد.

عتیقه‌ های فراموش شده

علاوه بر خانه‌ های قدیمی، خانه مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها در این زمان نیز پر است از وسایل و لوازم گران‌قیمت که شاید در آن زمان، ارزش و کیفیت چندان زیادی نداشت، چراکه، در هر خانه و مکانی پیدا می‌شد اما بعد از آن‌ ها و در چندسال بعد، این اشیا و لوازم به سرعت ارزش خود را پیدا کرد و به برترین و گرانقیمت‌ترین اشیا تبدیل شدند.

لوازم خانگی آنتیک و قدیمی

لوازم خانگی آنتیک و قدیمی

لوازم خانگی آنتیک و قدیمی

کمتر شخصی پیدا می‌شود که به اشیا آنتیک یا به اصطلاح عتیقه علاقه نداشته باشد. افراد و سمساری‌های مختلف با توجه به شرایط کارشان در روزهای تعطیلی و فراغت خود در سطح شهر و یا حاشیه‌ های شهر به گشت و گذارهای مختلف می‌پردازند. از اشیا و لوازم موجود در این خانه‌ ها دیدن کرده و شاید در خلال این تماشا، لوازم محبوبی نیز به چشم‌شان برخورد کند. که در صدد خرید آن باشند. حتی کلکسیون‌داران زیادی نیز هستند که حاضرند قیمت‌های نجومی برای یک وسیله آنتیک و قدیمی بپردازند. آن را در مکان موردنظر خود قرار دهند و با هر بار تماشای آن به اعماق تاریخ سفر کنند.

وجود سکه‌های قدیمی که شاید تاریخ دقیق آن‌ها به چند صد سال قبل برسد یا کاسه بشقاب‌های طرح سنتی و قدیمی که در نوع خود، بهترین و باارزش‌ترین ظروف هستند، سماورها و صندوقچه‌های قدیمی مربوط به چندین سال قبل که گرد وغبار عتیقه بودن روی آن‌ها نشسته و یا شاید گاهی رنگ و روی واقعی خود را از دست داده‌اند که یادآور آن دوران هستند، جذابیت خاصی برای مجموعه داران دارند.

"<yoastmark

 

نقش سمساری‌ ها در خریداری لوازم خانگی آنتیک

در واقع سمساری‌ ها و امانت‌فروشی‌ های مختلف تمام این وسایل باارزش و پرخاطره را در یک مجموعه جمع‌آوری می‌کنند تا افراد علاقه‌مند به این وسایل را به داشتن این لوازم خانگی آنتیک و قدیمی ترغیب و تشویق کنند. به جمع‌آوری این اشیا در کنارهم کلکسیون گفته می‌شود. که سمساری‌ ها و یا افراد مختلفی اقدام به درست‌کردن آن در مغازه و یا منزل خود می‌کنند. بسیاری از اجناس ورثه‌ ای هستند. که سمساران مشغول در این حوزه، برای قیمت‌گذاری آن‌ ها به مکان موردنظر می‌روند و لوازم را برحسب ارزش خود قیمت گذاشته و یکجا خریداری کرده و به مکان خود انتقال می‌دهند.

اگر اقدام برای خرید این لوازم خانگی آنتیک و قدیمی به‌منظور استفاده و کاربرد آن‌ها صورت گیرد، کار درست و مناسبی نیست چراکه؛ این لوازم برخلاف عدم کاربری و استفاده اصولی، ارزش و جایگاه بسیار زیادی در بین افراد دارند. با توجه به وجود شاهان و فرمانروایان ثروتمند در ایران، وجود تندیس‌هایی از آنان می‌تواند. در یک خانه جلب توجه کند و اشخاص علاقه‌مند را به خرید آن تندیس‌ ها و لوازم ترغیب کند.

مجموعه سمساری کیانی خریدار لوازم آنتیک

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که آنتیک و عتیقه تفاوت جزئی با یکدیگر دارند. آنتیک به لوازمی گفته می‌شود با روش‌های بخصوص و مرتبطی ساخته شده‌ اند و عتیقه به اصالت و قدیمی بودن لوازم اشاره دارد. حتی اگر در این زمینه مطالعاتی هم داشته باشید می‌توانید در اولین نگاه به لوازم خانگی آنتیک و قدیمی نوع آن را تشخیص داده و حتی شاید سال تولید و دوره آن‌ ها را نیز بدانید.

 

وسایل آنتیک

مجموعه سمساری کیان با به‌کارگیری کارشناسان با تجربه در امر خریداری لوازم خانگی آنتیک و قدیمی کار مشتری را در این باره آسان کرده است. بدون اینکه فروشنده متحمل زحمت‌ های جانبی برای حمل‌ونقل لوازم آنتیک خود به سمساری‌های مختلف شود. کارشناسان مجموعه در زمان‌های مشخص و طبق نظر مشتری در مکان موردنظر حضور می‌یابند. با قیمت‌گذاری منصفانه معامله را انجام می‌دهند و تمام این کارها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. البته توجه خواهد شد که قیمت بالایی برای کالای او تعیین گردد تا فروشنده نیز دچار ضرر نشود. تمام این عملیات از لحظه ورود تا کارشناسی و قیمت‌گذاری به‌صورت رایگان انجام می‌شود. حتی بعد از انجام معاملات، کارشناسان پشتیبانی نیز به‌صورت رایگان در خدمت فروشنده خواهند بود.

انجام خدمات سمساری به‌صورت اینترنتی

امروز با توجه به‌وجود تکنولوژی انجام خدمات سمساری و خرید علاوه بر مراجعه حضوری، به‌صورت آنلاین و اینترنتی نیز امکان دارد. به این طریق که سمساری‌ها سایت مخصوص به کالاها و لوازم خانگی آنتیک و قدیمی خود را با طراحی‌ های زیبا و جذاب در داخل سایت قرار می‌دهند و افراد می‌توانند. با مراجعه به صفحه مربوطه اقلام و لوازم مربوطه را به‌فروش برسانند. یا از کالاهای داخل سایت به‌عنوان معاوضه با کالای خود انتخاب و خریداری می‌نمایند. مجموعه سمساری کیان نیز با ارائه مدل‌های مختلف از لوازم عتیقه و آنتیک افراد را در انتخاب و خرید سهل و آسان یاری می‌کنند. به‌عنوان یک مجموعه معتبر کار خود را انجام می‌دهد.

 

"<yoastmark

کلام آخر

در این مقاله به لوازم خانگی آنتیک و قدیمی پرداخته شد و تمام نکات مربوط به این نوع خرید و فروش نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و درباره خریداران لوازم آنتیک که برای خرید به محل موردنظر مراجعه می‌کنند نیز اطلاع داده شد تا فرادی که چنین لوازم و کالاهایی دارند با خیال راحت نسبت به فروش آن‌ها اقدام کنند بدون اینکه متحمل هزینه جابه‌جایی و یا موارد دیگر شوند.