خریدار فرش دستباف نو و دست دوم

خریدار فرش دستباف نو و دست دوم

فرش دستباف ایرانی یکی از مهم ترین و باارزش ترین گنجینه این سرزمین است که افراد زیادی علاقه به داشتن آن دارند. در حالت کلی فرش های دستباف با نوع بافت خاصی که دارند و تمام زحماتی که در طی پروسه بافت برای آن ها کشیده می شود، می توانند به عنوان سند ملی برای کشور ایران مطرح شوند.

مجموعه سمساری کیان در این مقاله قصد دارد تا به خریدار فرش دستباف بپردازد و تمام نکات مرتبط با آن را نیز مورد بررسی قرار دهد.

خریدار فرش دستباف نو و دست دوم

فرش دستباف ایرانی

در هر کجا از این کره خاکی که باشید با شنیدن عنوان فرش دستباف نام کشور ایران به ذهن ‎ها می آید و افراد بسیاری از کشورها نام فرش را به ایران می شناسند. دلیل این اصالت و سندگذاری به خاطر کیفیت بی نظیر و عالی موجود در فرش های ایرانی است. یعنی به طور کلی می توان گفت فرش دستباف نماد و نشان محصول ایرانی است که در کل دنیا معروف، مشهور و حتی محبوب نیز هست. قیمت فرش دستباف نسبت به فرش های مصنوعی و یا به اصطلاح ماشینی بالاتر است و همان طور که گفته شد این افزایش قیمت، به دلیل کیفیت و مراحل بافت فرش است. حتی بسیاری از افراد فرش دستباف را به عنوان سرمایه ای برای آینده خریداری می کنند چراکه برخلاف دیگر کالاها، فرش دستباف با مرور زمان ارزش واقعی و اصیل خود را به دست می آورد و مانند  طلا می توان به عنوان سرمایه زندگی روی آن حساب ویژه ای باز کرد.

پاخوری فرش دستباف موجب بیشتر شدن قیمت آن می شود و کیفیت محصول نیز بالاتر می رود. خریدار فرش دستباف با خرید این نوع فرش علاوه بر سرمایه اندوزی به قدردانی و احترام از تولیدکننده این فرش می پردازد و باعث می شود که فرش های دستباف ایرانی به کشورهای دیگر صادر نشود و در مملکت خود نقش مهمی ایفا کند. البته اگر میزان این فرش به دلیل استقبال مردم ایران بیشتر باشد تولیدکنندگان فرش دستباف نیز ترغیب به بافت این فرش می کنند و علاوه بر خرید ایرانی مازاد آن به کشورهای خارجی صادر می شود. پس به عبارتی اول خانه بعد خارج از آن موردتوجه قرار می گیرد.

فرش دستباف و طبیعی همان طور که از نامش پیداست از الیاف و مواد طبیعی بافته می شود و همین کیفیت و برتری بافت باعث می شود تا سلامتی شخص را درپی داشته باشد. بیشتر فرش های دستباف که بسیار نیز محبوب هستند قیمتی در حدود 30 میلیون به بالا دارند که البته این قیمت ها باتوجه به اندازه و نوع بافت و موادی که در آن ها به کار می رود نیز متفاوت خواهد بود.

خریدار فرش دستباف نو و دست دوم

خریدار فرش دستباف

در حالت کلی می توان گفت در حدود نیمی از فرش های بافته شده دنیا به ایران تعلق دارد و حدود 30 % از صادرات نیز به فرش ایرانی اختصاص می یابد. اکثر فرش های ایرانی در نقش افشان، خشتی و ترنج بافته می شوند که خریدار فرش دستباف نیز باتوجه به این نقش ها اقدام به خرید فرش دستباف خود می کند. سمساری کیان درنظر دارد تا از افرادی که در منازل خود فرش دستباف ایرانی دارند این فرش ها را خریداری کند. بسیاری از افراد هستند که به واسطه ورثه ای بودن خانه تمام وسایل و کالاهای موجود را خانه را به فروش می رسانند که در بین این کالاها فرش های دستباف ایرانی نیز به چشم می خورد و خریدار فرش دستباف ایرانی در نظر دارد تا این فرش ها را با قیمت مناسب خریداری کند تا هیچ ضرری متحمل فروشنده و خریدار نشود.

اکثر این فرش ها طرح ترنج دارند که مشخصات واضح و معلومی دارند. این فرش ها حاشیه  های منظمی در دورتادور خود دارند که یک طرح  و  نقش  بیضی و دایره ای نیز در وسط فرش قرار دارد. اغلب این فرش ها رنگ  های گرم و تند مانند قرمز دارند که حس زندگی و شادبی به همراه دارد.

حتی هستند کسانی که نیاز به فروش فوری فرش دستباف خود دارند و این فروش صرفا بخاطر به دست آوردن مبلغ قابل توجهی است که از فروش فرش دستباف کسب می  کنند. در این موقعیت مجموعه هایی مانند سمساری کیان در خدمت این افراد است تا فرش دستباف آن ها را خریداری کرده و مبلغ مناسبی نیز در ازای فرش به آن ها پرداخت کند.

خریدار فرش دستباف نو و دست دوم

خدمات سمساری کیان

سمساری کیان با حضور در محل مورد نظری که فرش وجود دارد خرید فرش دستباف را انجام می دهد و زحمتی بابت حمل  و نقل فرش دستباف نیز متوجه فروشنده نخواهد شد و تمام معاملات در یک موقعیت بسیار امن و ساده انجام خواهد شد. شرایط خرید در سمساری کیان به این شکل است که کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه فرش به محل موردنظری که فرش در آن جا وجود دارند مراجعه می کنند و به صورت رایگان به بازدید و کارشناسی فرش می پردازند و مبلغ مناسب برای فرش را قیمت گذاری خواهند کرد.

تمام این عملیات در کوتاه  ترین زمان ممکن انجام می شود. البته پیشنهاد بالاتر به عنوان قیمت خرید از فروشنده فرش نیز مختص به مجموعه سمساری کیانی است که در حین  خرید و پس از انجام آن کارشناسان پشتیبانی و آموزش در خدمت افراد هستند تا سوالات و ابهامات آن ها را در این زمینه پاسخ دهند.

این مجموعه به عنوان باسابقه  ترین مجموعه خرید فرش دستباف به فعالیت خود ادامه می دهد و عملیات خرید را به صورت حضوری و اینترنتی نیز در اختیار دارد.

حتی این امکان وجود دارد که افراد از فرش موجود در خانه خود احساس رضایت نداشته باشند و یا به عبارتی می خواهند نوع دیگر آن فرش را داشته باشند که این مجموعه با دراختیار داشتن فرش ها و کالاهای زیاد اقدام به تعویض فرش کهنه شما با محصولات و فرش های دیگر خواهد کرد و به عبارتی معامله کالا به کالا صورت خواهد داد.

خریدار فرش دستباف نو و دست دوم

کلام آخر

مجموعه سمساری کیان با درنظر گرفتن سود فروشنده او را در جهت فروش فرش دستباف خود همراهی می کند و به عنوان خریدار فرش دستباف این کار را انجام می دهد. خرید فرش دستباف با نظارت کارشناسان مربوطه انجام خ